Kuidas riideid pesta

20.07.2022

10 nõuannet, kuidas pesta riideid nii, et nad püsiks uued ja ilusad kauem

1. Väldi liigset pesemist. Liigne pesemine väsitab riided liiga kiiresti ära ja nende kasutusaeg lüheneb.

2. Tuuluta: kui riided ei ole konkreetselt määrdunud, siis on hea neid lihtsalt tuulutada. Eriti kehtib see kampsunite ja sviitrite kohta.

3. Vali õige pesuvahend: võimalusel vali Eco-märgistusega pesuvahend, mis ei saasta keskonda ja on ka leebe riiete vastu. Villaseid ja siidist riideid pese neile ettenähtud spetsiaalse vahendiga.

4. Väldi optilisi valgendajaid sisaldavaid vahendeid ja pesupehmendajaid.

5. Vahendi doseerimine: vali õige pesuvahendi kogus, mis on vastavuses veekaredusega. Pesuvahendi liigne kasutamine ei tee rõivaid puhtamaks vaid pigem riietesse jäävad vahendi jäägid.

6. Värvid: sorteeri rõivad värvide järgi ja pese samavärvilised riided koos, et vältida ühe värvi kandumist teisele teist värvi rõivale. Eriti oluline on see valgete rõivaste puhul, mida soovitame pesta ainult koos valgete riietega.

7. Temperatuur: pese riideid madalal temperatuuril, nii säästad keskkonda ja riideid ka. Pea meeles, et pesemisinstruktsioonidel antud temperatuur on maksimum, mitte kohustus.

8. Võttes riideid pesumasinast, venita rõivaid pisut, et anda neile kuju. Riided tõmbavad niimoodi vähem kokku ja kestavad kauem.

9. Kuivata riideid nööril või restil, kui võimalik. Nii hoiad kokku energiat ja riided ei tõmba kuivatis kokku.

10. Enne pesemist keera riided tagurpidi. Sulge kõik nööbid ja tõmblukud. Nii kestavad riided kauem.