Orgaaniline In Conversion puuvill

20.07.2022

Orgaanilisel puuvillal on natuke abi vaja

Aastaid tagasi arvasime kõik, et orgaaniline puuvill on imevahend, mis lahendab kõik jätkusuutliku tootmise probleemid. Nii jaekaubanduse brändid kui ka meie reklaamrõivaste tööstus on suhtunud orgaanilisse puuvilla kui kuningannasse.

6 aastat tagasi lansseeris meie tootja B&C esimese tervikliku orgaanilise puuvilla toodete sarja. Sellel hetkel oli see kõige õigem tegutsemise suund ja olime valmis andma oma panust parema, jätkusuutlikuma ja keskkonnasõbralikuma tootmise juurutamisse. Aga peatselt selgus, et orgaaniline puuvill üksinda ei saa selle kõigega hakkama.

Ei ole ju orgaanilise puuvilla süü, et samal ajal kui nõudlus tema järgi on kasvanud väga kiirelt, siis kogu maailma puuvilla toodangust moodustab orgaaniline vaid 1%. Kellele ei meeldiks siis orgaaniline puuvill, mis on tervislike eluviiside ja hea kasvatuse vili. Samas on puuvilla kasvatajate jaoks ülemineku periood tavalistelt kasvatusmeetoditelt orgaanilistele täis raskusi ja paljudele ka finantsiliselt ülejõukäiv.

Praegu kasutavad 99% puuvilla farmeritest veel konventsionaalseid kasvatusmeetode.

Isegi, kui orgaanilise puuvilla kasvatamine suureneb iga aastaga, siis konventsionaalsete meetoditega kasvatatud puuvill astub ikka sellest mitu sammu ees. Orgaaniline puuvill ei suuda sammu pidada ja vajab kogu abi, mida brändid suudavad pakkuda teel jätkusuutlikkuse poole. Seega B&C ja Kariban on teinud otsuse asuda In Conversion Cotton teekonnale.

Mis on Organic Cotton In Conversion?

Orgaaniline puuvill In Conversion on puuvillakiud, mida toodetakse üleminekuperioodil tavaliselt tootmiselt orgaanilisele. Selleks, et farmer saaks taodelda orgaanilise puuvilla sertifikaati, peab ta järgima orgaanilise põllumajanduse reegleid ja hoiduma kasutamast igasuguseid kemikaale ja GMO-sid tervelt 3-aastase perioodi jooksul. Seega oma sisult on see sama jätkusuutlik nagu sertifitseeritud orgaaniline puuvill. 

Kõrgekvaliteediline puuvill ilma järelandmisteta

Olenemata sellest, kas B&C ja Karibani tooted on valmistatud orgaanilisest või Organic In Conversion või tavalisest puuvillast, on tooted täpselt samamoodi testitud kvaliteedi osas. Mingeid järeleandmisi selles osas ei tehta. Kõik kollektsiooni tooted In Conversion puuvillast on sama trükitavad, vastupidavad kandmisele ja pesemisele ning ei vaja mingit erinevat töötlust.

Lisades orgaanilisest In Conversion puuvillast valmistatud tooted oma valikusse, saame laiendada kõrge kvaliteediga jätkusuutlike rõivaste saadavust ilma tarneprobleemideta, mis võivad puudutada sertifitseeritud orgaanilist puuvilla.

Kui tahad teemaga veel täpsemalt tutvuda siis vaata:

https://organic-in-conversion.com või võta ühendust Aike tiimiga aike@aike.ee