Mis on T-särgi keskkonna jalajälg? Ja miks valida kvaliteetne T-särk?

22.11.2023

Kas oled mõelnud mis maksab T-särk keskkonnale? Mis on sinu T-särgi keskkonna jalajälg?

ID on pannud kokku nimekirja punktidest, kuidas T-särk mõjutab keskkonda:

  1. Globaalne soojenemine: tekib kasvuhoone gaaside emissiooni tagajärjel;
  2. Looduse mürgitamine: bioloogilised, keemilised või füüsikalised stressorid, mis mõjutavad ekosüsteeme;
  3. Maa kasutamine: põllumaade hulk, mida kasutatakse toormaterjalide kasvatamiseks või ka toormaterjali töötlemiseks;
  4. Eutrofeerumine – väetiste ja saasteainete filtreerumine põhjavette;
  5. Vee kasutus: toormaterjalide kasvatamine, tootmise protsesside ja pesu pesemise juures;
  6. Vee puudus: puhta vee ressursi puudus, et tagada elementaarne vajadus.

Selleks, et vähendada mõju keskkonnale vali alati õige T-särk

Kõrge kvaliteediga T-särgi ja kehva kvaliteediga T-särgi vahe on väga märgatav ja oluline. Eriti, kui hindad tootmise mõju keskkonnale, sotsiaalset vastutust ja toote eluiga. Kui sa valid kõrgekvaliteedilise T-särgid, siis sa saad vähendada mõju keskkonnale, sest  T-särk kestab kauem ja sul ei ole vaja nii palju erinevaid T-särke osta.

Igapäevaelu väljakutsed nõuavad häid ja mugavaid riideid – sellepärast on kvaliteet ID Identity DNA-sse kirjutatud. 

ID sõnum on: vastupidavad ja kvaliteetsed riided on palju  eetilisemad ja vastutustundlikumad, kui „kanna-ja-viska-ära“ reklaamriided. Üle kolme aastakümne on ID testinud tooteid oma Kvaliteedi Laboris ja klientidel üle maailma.

4 sammu, mis tagavad kõrge kvaliteedi ja pika kasutusaja riietele:

1. Materjalide valik

Heade, vastupidavate materjalide valimine on praktiliselt kõige olulisem toote kvaliteedi jaoks.  Kõik materjalid läbivad tiheda valikuprotsessi, mis keskendub eelkõige kvaliteedile, vastupidavusele ja funktsionaalsusele – need kõik on ID toodete alustaladeks. Materjale, mis tulevad vaid pikaajaliste koostööpartnerite juurest, testitakse põhjalikult.

ID kõrged nõudmised materjalide osas tähendab ka seda, et mõned materjalid lükatakse tagasi, sest nende kvaliteedile ei saa anda garantiid. Näiteks ei kasuta ID oma toodetes taaskasutatud puuvilla, sest taaskasutatud puuvill ei pikenda kuidagi toote eluiga. Vastupidi, taaskasutatud puuvill vähendab toote kvaliteeti, kuna puuvilla uuesti kasutusse võtmine teeb puuvilla katki ja selle tulemusena on kiud on lühikesed. Lühemad puuvillakiud aga tähendab ka vähem kvaliteetset puuvilla ja lõpptulemusena kannatab toote kvaliteet.

Selletõttu kasutab ID oma toodetes GOTS-sertifitseeritud orgaanilist puuvilla, mis vastab OEKO-TEX® väga täpsetele nõudmistele ja pakub EU-Ecolabel sertifitseeritud tooteid. Lisaks on ID Identity Better Cotton Initiative liige. See organisatsioon töötab globaalse puuvillatootmise parandamise suunas. Eelkõige tegeletakse puuvilla tootmises hõivatud inimeste töökeskkonna jälgimisega, pöörates suurt tähelepanu keskkonnale.

2. Kvaliteedi testimine

ID testib regulaarselt tooteid firmasiseses Kvaliteedi Laboris selleks, et olla täiesti kindel värvide vastupidavuses, materjalide õiges grammkaalus ja toote mõõtude vastavuses ID mõõdutabelitele. Lisaks tehakse riietele ka pesuteste. Need viiakse läbi kas enda kvaliteeditöökojas või ka firmast väljas asetsevates pesumajades, testides riiete värve, kokku tõmbumist ja väljavenimist ning üldist kvaliteeti erinevatel pesutemperatuuridel.

Lisaks eelmainitud testidele on ID jaoks oluline, et riideid saavad testida ka inimesed, kes neid reaalselt kasutavad. Inimestelt tuleva tagasiside alusel saab aru, kui kiiresti riided kuluvad ja selle järgi taas tootmisprotsess optimeerida. Kõige selle eesmärgiks on tagada, et riietel on pikk kasutusiga.

3. Mugavus ja hea istuvus

Hea disain ja mõnus istuvus on kõige olulisemad komponendid, selleks et töötajad tunneksid ennast mugavalt ja saaksid teha oma tööd hästi. ID disainerid töötavad pidevalt lõigete ja toodete istuvuse kallal selleks, et riided istuksid hästi. Kõige väiksemad detailid omavad väga suurt tähtsust lõpliku tulemuse juures ja võivad otsustada, kas riietus on selline nagu ta täpselt olema peab.

ID testib tooteid ka pidevalt maja siseselt oma inimeste peal, et tagada oma firma poolt kehtestatud kõrged standardid istuvusele ja vastavust mõõtkavadele.

4. Pesemine ja hooldus

Tarbijad on vastutavad riiete pesemise ja hoolduse eest. ID juhtnööre jälgides saavad riided väga pika kasutusea. 

Hoolitse hästi oma riiete eest ja pese neid ainult siis kui vaja – mõnikord piisab ka rõivaste tuulutamisest, mis lihtsalt värskendab neid. Alati enne riiete pesemist heida pilk hooldusjuhtnööridele toote sees. Seal on selgelt kirjas, kuidas oma riideid pesta. Kui sa teed seda õigesti, siis rõivad kestavad lihtsalt kauem.

 

Saad lugeda meie soovitusi riiete pesemise kohta siit